Skip to content

 

12.09.2011: UNIEWINNIENIE: MÓWIŁAM PRAWDĘ

W dniu 12.09.2011 Sąd zamknął rozprawę i wydał wyrok, w którym uniewinnił mnie od postawionego przez lobbystkę aborcyjną Wandę Nowicką zarzutu zniesławienia.

Niestety nie mogę przedstawić uzasadnienia, które Sąd sformułował, ponieważ jest tajne, jak cały proces do tej pory, na życzenie oskarżycielki. Dysponentem jawności jest Wanda Nowicka, od jej uczciwości i transparencji zależy czy Państwu te informacje ujawni, czy nie.

Nie ulega jednak wątpliwości, że sam wyrok potwierdza, iż moja wypowiedź, że Wanda Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjno-antykoncepcyjnego była prawdziwa, a zarzucanie mi nieprawdy było tylko taktycznym wybiegiem polityków popierających przemysł aborcyjny, mającym na celu wyeliminowanie mnie z debaty publicznej i zastraszenie innych niezależnych publicystów.

Proces trwał 2.5 roku, odbyło się 16 posiedzeń, na zdecydowanej większości z nich Wanda Nowicka była nieobecna.

PODZIĘKOWANIA

Nie spodziewałam się, że uniewinnienie będzie już dziś. 12. września to wspomnienie liturgiczne Imienia Maryi, MB Piekarskiej i rocznica Wiktorii Wiedeńskiej, jedna z wielu mocno ?religijnych? data w tym procesie. Dobry dzień.

Prawda zwyciężyła. Obroniła się z pomocą osób, którym chcę podziękować.

Poza wszelką kolejnością dziękuję Bogu w Trójcy Jedynemu oraz wszystkim Jego Świętym i Aniołom, którzy orędowali u Niego w tej sprawie zachęceni modlitwami ludzi dobrej woli.

Trudno wyrazić wdzięczność moim niezwykle sprawnym, wspaniałym Obrońcom: Panu Mecenasowi Piotrowi Kwietniowi, który był w tej sprawie od początku oraz Panu Mecenasowi Krzysztofowi Wąsowskiemu, który krótko później dołączył do zespołu. Ich profesjonalizm, doświadczenie i niestrudzona uwaga poświęcana tej sprawie przez wiele miesięcy zapewniła nam zwycięstwo. Szczerze polecam obu Mecenasów. Dziękuję też wszystkim innym prawnikom, którzy na różnych etapach pomagali moim Mecenasom, szczególnie zespołowi Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

Nie wiem jak dziękować wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym, grupom modlitewnym, wspólnotom i tysiącom osób świeckich za Msze Św. ofiarowane w intencji sprawiedliwości w tej sprawie, niezliczone modlitwy i posty. Prawda prawdą, ale w polskich sądach bywa różnie, o czym świadczą niektóre z głośnych wyroków w procesach ideologicznych wytoczonych przeciwko szeroko pojętym konserwatystom. Państwa nieustające wsparcie duchowe było niezastąpionym paliwem w tej walce. Dziękuję za solidarność. Niech Wam dobry Bóg wynagrodzi!

Dziękuję Wszystkim, którzy przychodzili do Sądu aby wspierać mnie swoją obecnością. Ze względu na utajnienie sprawy na życzenie oskarżycielki, Sąd nie dopuszczał Państwa obecności w trakcie posiedzeń. Dziękuję, że swoim świadectwem pokazywali Państwo, że ta sprawa nie jest sierotą, że tu nie chodzi o oskarżenie jakiejś Joanny Najfeld, tylko o prawo do mówienia prawdy, pod którym podpisuje się cała rzesza Polaków. Szczególnie w tym miejscu chciałabym podziękować Autorce listu otwartego, Pani Marii Winnickiej z Kanady, która w piśmie do Sądu zaoferowała, że w razie skazania chce przejąć na siebie mój wyrok. Czy da się za coś takiego w ogóle podziękować?

Dziękuję niezależnym dziennikarzom, którzy interesowali się naszą sprawą i przekazywali na jej temat informacje opinii publicznej, a w szczególności Redaktorom Gościa Niedzielnego (w tym Gosc.pl i Wiara.pl), Naszego Dziennika i portalu Fronda.pl. Dziękuję też wszystkim osobom publicznym i prywatnym, które zabierały głos w mojej obronie.

Joanna Najfeld

12.09.2011

UWAGA MEDIA:
Oprócz cytowania informacji pojawiających się dziś na tej stronie, można pozyskać wypowiedzi:
Mec. Piotr Kwiecień:  601 951 177
Mec. Krzysztof Wąsowski 662 115 800
Joanna Najfeld – email: mamprocespl@gm
ail.com

Zob. również…

GOSC.PL: Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego

WIARA.PL: Joanna Najfeld uniewinniona

KAI: Sąd uniewinnił Joannę Najfeld

GOSC.PL/KAI: Najfeld: Prawda się obroniła

RADIO WARSZAWA: Sąd uniewinnił Joannę Najfeld

FRONDA.PL: Najfeld uniewinniona

FRONDA.PL: Najfeld: To powiew nadziei dla konserwatystów

STOPABORCJI.PL: Adwokat Najfeld: Sentencja wyroku: aborcjoniści, to nie ideowcy

FACEBOOK: Wanda Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego

PRAWICA.NET: Najfeld uniewinniona – Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego

PIOTRSKARGA.PL: Joanna Najfeld uniewinniona

STOPABORCJI.PL: Joanna Najfeld uniewinniona!

ISAKOWICZ.PL: Zwycięstwo Joanny Najfeld, sromotna przegrana Wandy Nowickiej

BIBULA.COM: Sąd uniewinnił Joannę Najfeld w rozprawie z aktywistką proaborcyjną

NIEZALEZNA.PL: Nowicka przegrała proces z Najfeld

FRANCISZKANSKA3.PL: Najfeld uniewinniona

DEON.PL: Sąd uniewinnił Joannę Najfeld

WYKOP.PL: Joanna Najfeld uniewinniona – Wanda Nowicka reprezentuje przemysł aborcyjny

TOTUSTUUS.NET.PL: Rycerze JP2 doprowadzili do uniewinnienia Joanny Najfeld

RODZINA KATOLICKA: Joanna Najfeld uniewinniona

NIEDZIELA.PL: Najfeld dla KAI: prawda się obroniła

FREEPL.INFO: Pro-life activist acquitted in a criminal lawsuit launched by abortion advocate

WPOLITYCE.PL: Joanna Najfeld: “Sąd zamknął rozprawę i uniewinnił mnie od postawionego przez lobbystkę aborcyjną Wandę Nowicką zarzutu zniesławienia”

WYWIADY:

DLA GOSC.PL: Najfeld miała rację

DLA NASZEGO DZIENNIKA: Prawda potrzebuje solidarności

DLA KATOLICKIEGO STOW. DZIENNIKARZY: Zastraszenie nie jest od Boga