Skip to content

 

23.11.2011:  Sprawa Nowickiej skierowana do Prokuratury Warszawa Śródmieście Północ

Prokurator Generalny nadał bieg sprawie Wandy Nowickiej, przekazując zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez Nowicką przestępstwa “płatnej protekcji, nielegalnego lobbingu oraz złamania prawa farmaceutycznego, polegającego na nielegalnej reklamie środków farmakologicznych, w tym wczesnoporonnych” do rozpatrzenia Prokuratorowi Rejonowemu dla Warszawy Śródmieście Północ. Zawiadomienie złożyła 15.11.2011 Fundacja Pro – Prawo do Życia.

Jednocześnie dzisiaj na konferencji prasowej Wanda Nowicka zadeklarowała, że złożyła apelację od wyroku w sprawie karnej, która wytoczyła przeciwko mnie i którą przegrała 12.09.2011. W związku z tym, że Wanda Nowicka niejednokrotnie “mijała się z prawdą” w swoich ostatnich wystąpieniach, poczekam z potwierdzeniem dla Państwa tego faktu, aż wniosek apelacyjny zostanie doręczony.

Jeśli faktycznie przed nami apelacja, to proszę Państwa ponownie o wsparcie modlitwą o jak najlepsze owoce tej sprawy - aby wyszła na jaw cała prawda. Przy okazji, zwracam uwagę na czytanie z Ewangelii św. Łukasza, jakie na dzisiaj przewidział Kościół Katolicki:

“Jezus powiedział do swoich uczniów: Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie.” [Łk 21,12-19]

Zob. również relacje medialne:

WP.PL za PAP: Złożyli donos na Nowicką – sprawę zbada prokuratura

Deon.pl za KAI: Prokurator nadał bieg sprawie Nowickiej

ONET.PL: Nowicka odwołała się od wyroku w procesie z Najfeld

Joanna Najfeld

Kontakty dla mediów

Mec. Piotr Kwiecień 601 951 177

Mec. Krzysztof Wąsowski 662 115 800