Skip to content

 

02.12.2011: Nowicka apeluje, ale akt nie ujawnia: “ja nie mówiłam, że złożę wniosek o odtajnienie”

Lobbystka aborcyjna Wanda Nowicka złożyła wniosek apelacyjny od wyroku uniewinniającego mnie w sprawie karnej, którą przegrała 12.09.2011.

Pytana na konferencji prasowej, czy zdecydowała się również na odtajnienie akt, Nowicka odpowiedziała:

Nie, ja nie mówiłam, że złożę wniosek o odtajnienie, natomiast uzasadnienie wyroku sądu jest na stronie Federacji (na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny) od ponad tygodnia.”

Tak realizuje się zapowiadana przez Nowicką “transparencja”: uzasadnienie wyroku, i tak już ogłoszone w mediach i uznane za jawne przez prawników, Wanda Nowicka powiesiła w Internecie. (Aby oszczędzić Państwu wizyty na stronie organizacji Wandy Nowickiej i szukania uzasadnienia, umieszczonego w wyjątkowo trudno wykrywalnym miejscu, tekst uzasadnienia można przeczytać na stronie MamProces.pl)

Ale treści akt, które zawierają znacznie więcej ciekawych informacji niż uzasadnienie wyroku, Wanda Nowicka odtajnić nie chce. Wiem co w tych aktach jest i nie dziwię się, że Nowicka za wszelką cenę chce je zasłonić przed opinią publiczną i niezależnymi dziennikarzami.

A istnieją jeszcze w Polsce niezależni dziennikarze, tacy jak choćby autor tekstu Droga Wando, masz tu dolary na “uwrażliwianie” Polaków, który podążył tropem pieniędzy jakie wpływaly na konto organizacji Wandy Nowickiej od IPAS, producenta “aspiratorów i kaniul”, czyli wysysaczy do ciał dzieci mordowanych podczas aborcji. Portal Rebelya.pl ustalił, że pieniądze te szły na? zatrzymanie propozycji zmian konstytucyjnych mocujących prawnie ochronę życia w Polsce. Jeśli to nie jest ukryty lobbing polityczny opłacony przez przemysł aborcyjny, to co to jest?

W tekście Czym się różni Nowicka od Fronczaka? Red. Mariusz Majewski przeprowadza ciekawą analizę różnic w podejściu do sprawy Nowickiej i wiceministra zdrowia Adama Fronczaka. Choć w obu przypadkach zachodzą podobne podejrzenia o niejasne powiązania finansowe z branżą farmaceutyczną, o tyle jedynie w przypadku wiceministra Fronczaka były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski stwierdził, że sprawą powinno się zająć CBA. Tekst na Rebelya.pl przytacza wypowiedź prof. Antoniego Kamińskiego z PAN, byłego szefa Transparency International: Moim zdaniem Wanda Nowicka została wybrana na fotel wicemarszałka Sejmu znajdując się w konflikcie interesów. Jest przecież równocześnie szefową organizacji finansowanej przez interesy gospodarcze,” powiedział prof. Kamiński.

Polecam Państwu również tekst z Gazety Polskiej Codziennie Kto finansował Wandę Nowicką?

I jeszcze sprostowanie do niektórych relacji medialnych? proces, który wytoczyła przeciwko mnie Wanda Nowicka był karny, a nie cywilny. A utajnienie było na życzenie Nowickiej, a nie moje, jak napisało TVP Info za PAP… Szkoda, że niektórzy dziennikarze nawet tak banalnych faktów nie potrafią “ustalić”. A może nie chcą?

Tymczasem Wanda Nowicka nadal jest wicemarszałkiem Sejmu. Nie została odwołana. Przeciwko wnioskowi Klubu Solidarna Polska poza samą zainteresowaną głosowali posłowie, których postawa w tej sprawie może być dla Państwa zaskoczeniem. Jako wyborcy mamy prawo i obowiązek interesować się tym, jak reprezentują nas w Sejmie wybrani przez nas parlamentarzyści. Dlatego zachęcam do zapoznania się z wynikami tego głosowania na stronie www Sejmu. Tabela tego głosowania w pliku PDF według nazwisk znajduję się tutaj.

Joanna Najfeld

Poprzednie wpisy na tej stronie

23.11.2011:  Sprawa Nowickiej skierowana do Prokuratury Warszawa Śródmieście Północ [więcej...]

18.11.2011: Sprawa Nowickiej u Prokuratora i inne nowości [więcej...]

14.11.2011: Litania kłamstw Nowickiej [więcej...] POLECANE

10.11.2011:  Komisja Etyki, odwołanie, Prokurator dla Nowickiej? [więcej...]

09.11.2011: Nowicka ordynarnie kłamie [więcej...]

12.09.2011: Uniewinnienie: mówiłam prawdę [więcej...]

Wszystkie wpisy z przebiegu procesu w kolejności chronologicznej można znaleźć w zakładce Aktualności.

Kontakty dla mediów

Mec. Piotr Kwiecień 601 951 177

Mec. Krzysztof Wąsowski 662 115 800