Skip to content

 

Sąd: Prokuratura zajmie się Nowicką, czyli kto pod kim dołki kopie?

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia nakazał Prokuraturze zająć się Wandą Nowicką, w związku z podejrzeniami o popełnienie przez nią przestępstwa nielegalnego lobbingu, płatnej protekcji i nielegalnej reklamy środków farmaceutycznych.

To wszystko dzięki ustaleniom Sądu w sprawie karnej wytoczonej przeciwko Joannie Najfeld przez lobbystkę aborcyjną Wandę Nowicką i przegranej przez Nowicką zarówno w pierwszej instancji (12.09.2011), jak i w apelacji (30.01.2012).

W postanowieniu Sądu z dnia 22.05.2012r. czytamy, że oskarżyciel publiczny powinien ustalić, czy Wanda Nowicka w ramach kierowanej przez siebie organizacji i podmiotów z nią związanych udzialała jedynie ogólnej informacji o środkach antykoncepcyjnych czy też je reklamowała i promowała na rzecz podmiotów udzielających jej “dotacji”.

“[S]zerszego rozważenia wymaga również kwestia, czy Wanda Nowicka w ramach prowadzonej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu sprawy dla Gedeon Richter oraz IPAS w zamian za korzyść majątkową lub osobistą, powołując się przy tym na wpływy w instytucji państwowej i samorządowej” – orzekł Sąd. Całość postanowienia można przeczytać na stronie Fundacji Pro.

W związku z powyższym, Fundacja Pro wystosowała list do Prokuratora Generalnego z prośbą o czuwanie nad przebiegiem postępowania.

Fundacja Pro, która złożyła pierwsze zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie, wskazuje również, że pierwotna odmowa wszczęcia postępowania, została w depeszy Polskiej Agencji Prasowej niezgodnie z prawdą nazwana prawomocną.

“Zanim Prokurator poinformował o niej fundację [Pro - przyp. MamProces.pl], została ona przekazana do Polskiej Agencji Prasowej, natomiast prok. Monika Lewandowska [rzecznik prasowy Prokuratury - przyp. MamProces.pl] kłamała wówczas podając, iż decyzja ta jest prawomocna” – napisała na swojej stronie Fundacja Pro.

Zob. również:

Nasz Dziennik: Wraca sprawa Nowickiej

FAKT: Marszałek Sejmu za aborcję przed sąd?

Wprost: Prokuratura znów zajmie się Wandą Nowicką

Deon.pl: Prokuratura zajmie się sprawą Wandy Nowickiej

PCh24.pl: Prokuratura zajmie się sprawą Wandy Nowickiej

Katolicka Agencja Informacyjna: Prokuratura zajmie się sprawą Wandy Nowickiej

Prokuratura sprawdzi, czy Wanda Nowicka dopuściła się płatnej protekcji, nielegalnego lobbingu i zakazanej prawem reklamy środków farmaceutycznych. Obrazek: Fundacja Pro

Prokuratura sprawdzi, czy Wanda Nowicka dopuściła się płatnej protekcji, nielegalnego lobbingu i zakazanej prawem reklamy środków farmaceutycznych. Obrazek: Fundacja Pro

Poprzednie wpisy na tej stronie

30.01.2012: Apelacja Nowickiej odrzucona [więcej...]

11.01.2012: Rozprawa apelacyjna 30. stycznia [więcej...]

02.12.2011: Nowicka apeluje, ale akt nie ujawnia: ?ja nie mówiłam, że złożę wniosek o odtajnienie? [więcej...]

23.11.2011:  Sprawa Nowickiej skierowana do Prokuratury Warszawa Śródmieście Północ [więcej...]

18.11.2011: Sprawa Nowickiej u Prokuratora i inne nowości [więcej...]

14.11.2011: Ciąg kłamstw Nowickiej [więcej...] POLECANE

10.11.2011:  Komisja Etyki, odwołanie, Prokurator dla Nowickiej? [więcej...]

09.11.2011: Nowicka ordynarnie kłamie [więcej...]

12.09.2011: Uniewinnienie: mówiłam prawdę [więcej...]

Wszystkie wpisy z przebiegu procesu w kolejności chronologicznej można znaleźć w zakładce Aktualności.

Kontakty dla mediów

Mec. Piotr Kwiecień 601 951 177

Mec. Krzysztof Wąsowski 662 115 800