Skip to content

 

Osoby publiczne

Serdecznie dziękuję Rafałowi Ziemkiewiczowi, Markowi Magierowskiemu, Tomaszowi Terlikowskiemu, Marszałkowi Markowi Jurkowi i innym osobom za publiczne poparcie mnie w tej sprawie. Nowe filmy na tej stronie pojawiać się będą sukcesywnie.

***

Rafał Ziemkiewicz: “Joanna Najfeld stała się kolejnym celem czegoś, co nazwałbym prawniczym terrorem.”

“Wielkie koncerny, stosując często zupełnie absurdalne oskarżenia potrafią wytaczać procesy np. działaczom lokalnym (…) doprowadzając do tego, że ludzie latami nękani, w końcu się zniechęcają. Myślę, że proces wytoczony Joannie jest dokładnie tego rodzają procesem.

(…)

“Jest to tego rodzaju proces, jakie wytaczał np. red. Michnik, czyli proces polegający na czepianiu się słówek. (…) Tego rodzaju procesy nie służą ustaleniu żadnej prawdy, [one] służą tylko nękaniu ludzi i trzeba okazywać solidarność z tym, kto jest w słusznej sprawie nękany, zwłaszcza, że to co powiedziała Joanna Najfeld jest w całej rozciągłości, bez bawienia się w słówka – prawdą.

(…)

“Praktyka sądów jest taka, że racja wcale do wygrania sporu sądowego nie wystarcza, dlatego myślę, że trzeba w każdej takiej sprawie, także w sprawie Joanny Najfeld, wyraźnie mówić o co chodzi, wyraźnie udzielać jej poparcia i mieć nadzieję, że to wpłynie na to, aby sąd (…) kierowal sie wyczuciem tego, że publicysta, działacz społeczny, który walczy ze złem, ma prawo do używania rozmaitych środków retorycznych w dobrej sprawie. ”

Rafał Ziemkiewicz – pisarz, publicysta

***

Marek Magierowski: “lewica chce osiągnąć swoje cele na drodze sądowej, ponieważ nie ma szans na osiąganie ich na drodze normalnego procesu demokratycznego”

“W tym sporze ideologicznym, którzy toczy się od wielu lat, nie tylko o aborcję, ale także o związki homoseksualne, o tzw. prawa kobiet, często przerysowywane i fałszywie definiowane przez środowiska feministyczne, widać wyraźnie, że lewica chce osiągnąć swoje cele na drodze sądowej, ponieważ nie ma zazwyczaj szans na osiąganie ich na drodze normalnego procesu demokratycznego.

(…)

Proces, w którym Joasia Najfeld jest oskarżona wpisuje się w taki scenariusz: ‘nie możemy osiągnąć naszych założeń w wyniku procesu demokratycznego, więc liczymy na to, że sądy nam pomogą’ i niestety należy oczekiwać, że w wielu przypadkach sędziowie będą mieli takie a nie inne bardzo radykalne poglądy i będą się przychylać do tego typu wniosków. Należy się przed tym oczywiście bronić, ale należy się też przygotować do tego, że takie sprawy będą się co chwilę powtarzały.

Marek Magierowski – zastępca Redaktora Naczelnego “Rzeczpospolitej”

***

Tomasz Terlikowski: “proces Joanny Najfeld to jest proces o to, czy w Polsce będzie można mówić prawdę.”


Za czasów komuny w Polsce skazywano ludzi za to, że nie bali się mówić, że aborcja jest morderstwem osoby niewinnej. Za to wtedy obrońcy życia siedzieli w więzieniach i okazuje się, że tak dużo nie odeszliśmy od tego totalitarnego zwyczaju chęci wsadzenia do więzienia, albo przynajmniej skazania ludzi za to, że mowią prawdę.”

(…)

“Joanna Najfeld jest pozwana przez Wandę Nowicką za to, iż stwierdziła, że polskie ruchy aborcyjne są częścią gigantycznego przemysłu, który zarabia miliardy dolarów na zabijaniu nienarodzonych. Wanda Nowicka i jej współpracownicy uczestniczą w tym procederze. Mają krew na rękach. I mówienie o tym jest po prostu mówieniem prawdy.

(…)

“Trzeba powiedzieć sobie jasno: proces Joanny Najfeld to nie jest proces o to, czy Wanda Nowicka została pomówiona, czy nie. To jest proces o to, czy w Polsce będzie można mówić prawdę. To jest proces o to, czy w Polsce będzie można mówić, że mordowanie nienarodzonych jest mordem, a nie zabiegiem, nie zabawą, nie wolnością wyboru. Jeśli Joanna Najfeld przegra, jeśli przegra ks. Marek Gancarczyk, to będzie to oznaczało koniec wolności słowa, ale także koniec wolności mówienia prawdy w Polsce.”

Tomasz Terlikowski – publicysta

***

Marek Jurek: “to jest sprawa, która wymaga solidarności ze strony nas wszystkich”

“Sprawa Joanny Najfeld to bardzo precedensowa sprawa, chociaż w pewnym sensie wyrok w sprawie ks. Marka Gancarczyka wniósł już to ryzyko, że ludzie, którzy występują w obronie wartości uznanej przez polskie prawo jaką jest człowieczeństwo dziecka poczętego, będą ścigani za krytykę ruchu aborcjonistycznego i jego działań.”

To jest sprawa, która wymaga solidarności ze strony nas wszystkich, dlatego, że największym ryzykiem jest to, że tak naprawdę sprawom tego rodzaju nie towarzyszy zainteresowanie ani istotnych ośrodków opinii publicznej, ani tych, którzy z urzędu powinni reprezentować społeczeństwo.”

Marszałek Marek Jurek

***